Potápěčský kemp Awlad Baraka

Potápěčský kemp Awlad Baraka leží v oblasti, kde se pořádají safari na lodi, což jsou organizované potápěčské výlety (vždy se naplánuje konkrétní potápěčská trasa, kterou Vás provádí řádně vyškolený instruktor). Pobyt v kempu přijde minimálně o třetinu levněji, než kdekoliv jinde ve srovnatelně atraktivních lokalitách. Ubytování v kempu je nutné předem rezervovat, na letiště do Hurghady pro klienty přijede taxi, který Vás odveze přímo na místo – jízdné je zahrnuto v ceně ubytování.

Toto zařízení je vhodné především pro individualisty, kteří se zajímají výhradně o nádherné potápěčské lokality a nedotčený podmořský život. Exotické prostředí, jednoduché ubytování, klid a samota (velmi málo turistů) jsou zásadou potápěčského kempu Awlad Baraka.

Kompletní cena za ubytování včetně ponorů na týden a osobu se pohybuje kolem 700 €.

Abu Dabbab

Tato oblast nabízí pestrobarevný podmořský život a možnost spatření Dugonga (Mořská kráva), jehož výskyt je v Rudém moři ojedinělý. Celý útes obklopují laguny v hloubce 1 – 30 metrů, ve kterých se vyskytují útesoví žraloci a barrakudy.

Port Ghalib

Potápěčům nabízí světově známé podmořské korálové útesy a díky snadnému přístupu k těm nejlepším potápěčským místům je tato oblast vhodná i pro začátečníky.

Elphinstone Reef

Tento skoro 300 metrů dlouhý útes leží v jižní části Rudého moře a patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější útesy. V této lokalitě se často vyskytují žraloci dlouhoploutví, kteří jsou však velice mírumilovní a nezřídka je potápěči musí od sebe odstrkávat rukama. Nutno však opomenout, že v této lokalitě jsou extrémně silné proudy a velké vlny.

Tato lokalita je výjimečná pro svoji nádhernou viditelnost vody, a to až do hloubky 50 metrů.

Claudia Reef

Řadí se mezi nejkrásnější jižní útesy. Fantastické korálové zahrady se nacházejí v hloubce 10 metrů na východní straně útesu. Korálový blok je hustě porostlý barevnými korály a často je obklopen velkými hejny ryb nejrůznějších druhů. Chodby jsou až 40 metrů dlouhé, většina chodeb je slepých.

Samadai Reef (Dům delfínů)

Samadai je proslavená delfíní národní rezervace, jejichž hejno skýtá až na 60 kusů. Toto místo je rozděleno do třech částí s hloubkou od 5 do 25 m. Oblast je vhodná i pro úplné začátečníky. V období mezi říjnem a lednem můžeme v této oblasti fascinovaně pozorovat několik druhů žraloků. Nádherný útes s rozsáhlou změtí skal, trhlin a jeskyněk.

Delfíni v Rudém moři
Delfíni v Rudém moři