Potápění Hurghada

Okolí Hurghady je velmi bohaté na korálové útesy s bohatým tropickým podmořským životem, potápění na mnohých lokalitách je vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé. Na některých místech je možné při troše štěstí zahlédnout plaché útesové žraloky či mořské želvy. Ačkoli se za posledních několik let Hurghada změnila na velkou zásobárnu turistů, stále lze v jejím okolí najít hojnost lokalit, které jsou pro potápěče atraktivní.

Small Giftun

Lokalita v chráněné oblasti, kde je možno spatřit barrakudy a útesové žraloky.

V nabídce cestovních kanceláří i hotelů nalezneme celodenní šnorchlovací výlet na ostrov Giftun, který vřele doporučujeme. V ceně je zahrnuto malé občerstvení a oběd. Zhruba po hodině plavby, která může být zpestřena doprovodem delfínů, zakotví loď v mělčinách kolem ostrova, kde se pod vedením zkušeného instruktora spustíte do hlubin Rudého moře. Pod hladinou na Vás čeká krása pestrobarevných korálů a množství rozličných druhů ryb hýřícími třpytivými barvami, jenž žijí v symbiose s korály.

Sabina Garden

Nejkrásnější korálové zahrady, člověkem zatím nedotčené.

Hamda

Tento útes leží v chráněné mořské oblasti (v blízkosti Big Giftun).

Habili Ali

Kruhový korálový útes, jenž je bohatě porostlý tvrdými i měkkými druhy korálů a obrovskými gorgoniemi, jenž nabízí exkluzivní podívanou. K vidění jsou útesoví žraloci, nezřídka narazíme na žraloky šedé, stříbrné, bělocípé či kladivouny. Kromě žraloků cestou potkáme barrakudy, murény, tuňáky, rejnoky či dokonce manty. Cestu nám zpříjemňují hejna menších pestrobarevných rybek.