Potápění Marsa Alam

Marsa Alam je nejjižněji položená rekreační oblast v Egyptě. Díky svojí poloze je zde teplo v pozdních podzimních i zimních měsících. Po příjezdu do této oblasti na Vás dýchne skutečná exotická atmosféra, okouzlí Vás křišťálové moře, ve kterém se skrývá pohádkově barevný svět korálů a exotických vodních živočichů.

Letovisko Marsa Alam je mezi turisty i potápěči zatím méně známou oblastí, tudíž velikou předností tohoto místa jsou překrásné korálové útesy, potápěči zatím nedotčené. V této lokalitě jsou neustále objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování.

Oblast se nachází na jihu korálového pobřeží Rudého moře a je ohraničená cca 400 km dlouhou korálovou stěnou.

Celá oblast nabízí možnost potápění na pobřežních reefech v délce několika desítek kilometrů, jež je stále velice dobře zachovalá a lidmi nedotčená.

Přímá letecká linka Praha – Marsa Alam není i přesto, že je zde mezinárodní letiště. Jediným řešením je dopravit se do Káhiry a odtud dále pokračovat autobusem (cca 4 hodiny), popř. si rezervovat let přímo z Káhiry (doba letu cca 1 hodina).

Perlou potápění Rudého moře a této oblasti jsou dva ostrovy ležící vedle sebe: Rocky Island a Zabargad. Tyto ostrovy nabízejí nádhernou podvodní scenérii plnou korálových zahrad a nedotčeného podvodního života. Vyskytuje se tu velké množství velkých ryb (žraloci, delfíni, manty). Panenské korálové útesy působí jako podvodní zahrada, která hýří barvami a bohatým podmořským životem.