Zkušební ponor

Před samotným potápěním v otevřeném moři by si měl každý vyzkoušet zkušební ponor pod dohledem instruktora. Během zkušebního ponoru je možné poznat, do jaké míry je pro jedince tento sport fyzicky i psychicky náročný, zda jsou jeho pocity stejně takové, jako byly nad hladinou a zda se pro něho potápění stane opravdu příjemnou relaxací.

Kurzy většinou zahrnují jeden ponor v bazénu nebo ve volné vodě (dle odhodlání jedince), zapůjčení potápěčské výstroje, a to vše pod přímým dohledem potápěčského instruktora.

Do většiny hotelů na území Egypta pravidelně přicházejí zaměstnanci potápěčských center a nabízejí zdarma zkušební ponor v bazénu. Obléknou Vás do neoprénu, nasadí potápěčskou výstroj a navigují, jak pod hladinou postupovat. Pokud Vás tato nabídka okouzlí, přesunete se s instruktory do potápěčského centra, kde Vás proškolí a připraví k profesionálnímu potápěčskému výcviku. Potápěčská centra bývají poblíž luxusnějších hotelů, popř. jsou hotely, které mají vlastní potápěčská centra.

Pokud se rozhodnete zkušební ponor absolvovat ještě před odjezdem na dovolenou, tedy na území České republiky, bude se cena ponoru pohybovat v rozmezí 800 – 1 300 Kč.

V ceně každého zkušebního ponoru je zahrnuta teoretická přednáška.