Potápění Dahab

Dahab se řadí mezi nejoblíbenější potápěčské lokality na pobřeží Rudého moře. Tato oblast je bohatá na korálové útesy, které vytvářejí nádherné korálové stěny, spatříme neuvěřitelně pestrobarevné podmořské zahrady, jeskyně a labyrinty.

V těsně blízkosti vesnice se nachází slavná potápěčská lokalita Blue Hole, v překladu Modrá díra. Další velmi často navštěvovanou lokalitou je Canyon, kde řada ponorů vyhovuje jak začátečníkům, tak i pokročilým. V bezprostředním okolí Dahabu se nachází několik potápěčských lokalit, z nichž některé jsou považovány za nejhezčí nejen v Rudém moři, ale celosvětově.

Mezi nejkrásnější patří již zmiňovaná oblast Blue Hole: 5 metrů od břehu se rozevírá 100 metrů hluboká podmořská propast spojená obrovskou bránou s otevřeným mořem. Blue Hole Vám poskytne nezapomenutelný zážitek, kdy se volně a nerušeně vznášíte v modrém prostoru, kdy nevidíte dno ani hladinu. Canyon: slavný Kaňon začíná zhruba 80 m od břehu v hloubce 15 m malou jeskyní a pokračuje do hloubky 52 m, stěny dosahují až 10 m výšky, po celé délce je téměř uzavřen s několika menšími či většími okny ve stropě, kudy se potápěči spouštějí po hlavě.

Jakmile usednete na písečné dno Kaňonu a podíváte se nahoru, naskytne se Vám neuvěřitelný pohled na sluneční paprsky prostupující vodní hladinou a hejna ryb, jejichž stíny se míhají v tomto úžasném divadle.), Eel Garden (Zahrada úhořů – z písčitého svahu vyčnívají tisíce úhořů pohupujících se v mírném proudu, kolem svahu se táhne krásná korálová stěna s množstvím pestrobarevných ryb).

Dahabské lokality jsou snadno dostupné ze břehu, na rozdíl od lokalit v Sharm el Sheikhu, kde se potápění provádí hlavně z lodi. Každá lokalita je úplně jiná a něčím specifická, zajímavá. Teplota vody dosahuje v létě až 28 °C, v zimě neklesne pod 20°C. V celé oblasti panuje celoročně naprosté bezvětří, ale samozřejmě najdeme lokality, ve kterých jsou větší vlny a tudíž i silné proudy.

Blízké lokality jsou snadno dostupné pěšky, ty vzdálenější terénním automobilem.